W Bibliotece ferie były pełne książek, literackich zabaw i artystycznych wyzwań. Tradycyjnie już w ramach akcji "Ferie w mieście” Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka przygotowała mnóstwo atrakcji by urozmaicić najmłodszym wolny czas podczas dwutygodniowej przerwy od nauki. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

Miłośnicy słuchania bajek i opowieści byli zadowoleni ze spotkań głośnego czytania, które dzięki "Bajkom z sercem zimy” oraz przygodom "Wilka, który się zgubił” przeniosły w magiczny świat książek. Mali artyści chętnie uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych oraz plastycznych. Na podstawie przeczytanych historii stworzyli prace plastyczne wykorzystując m. in. papier, masę porcelanowa, bibułę, kryształki, brokat, kolorowe piórka czy koraliki. Uczestnicy zrobili "Zimowe cuda z papieru”, "Portret Królowej Śniegu”, "Bajkowe maski”, "Zimowy obrazek” czy "Magiczne zwierzęta". Razem "Ulepili bałwana”, "Malowali na śniegu” i przekonali się, że "To by się w zimie przydało”.

Na wszystkich, lubiących uczyć się poprzez zabawę czekały zajęcia literacko-edukacyjne, pozwalające dowiedzieć się jak wyglądają domy w Norwegii, na Słowacji, Wyspach Owczych, Grenlandii i w USA. Wyjątkowe zajęcia bazujące na znanym i lubianym czasopiśmie dla dzieci p.t "Świerszczyk” zainspirowały do wielu aktywności i pozwoliły uruchomić kreatywność. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, sklejali modele zwierzątek, czytali wiersze, które zachęciły do zgłębiania wiedzy na różne tematy np. o różnych zjawiskach atmosferycznych. Zajęcia pozwoliły dzieciom odkryć na nowo to wydawane od 80 lat czasopismo, które mimo swojego wieku zawiera zawsze aktualne i wartościowe treści.

Było też kodowanie, łamanie literackich szyfrów, gimnastyka umysłu, zabawy z logiką, gry planszowe, gry komputerowe, krzyżówki, szarady oraz gry na konsolę PlayStation5.

Mali kinomaniacy uczestniczyli w pokazach bajek w ramach cyklu "Mroźne kino".

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas zajęć w bibliotece. Wasza energia, kreatywność i ciekawość świata sprawiły, że ferie były pełne radości, zabawy i niezapomnianych przygód w świecie książek. Razem było weselej! Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście, odkryliście coś nowego i że chętnie wrócicie do biblioteki po kolejne fascynujące literackie historie. Pamiętajcie, że książki zawsze na was czekają!

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW