Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, to święto obchodzone każdego roku 8 maja. Wydarzenie zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W Polsce obchodzone jest od 1985 roku. Na początku skierowane było wyłącznie do bibliotekarzy, z czasem jednak stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Celem organizowanych z tej okazji spotkań, przedsięwzięć literackich, czytelniczych i bibliotecznych jest promowanie czytelnictwa, podsumowanie pracy bibliotekarzy oraz budowanie wizerunku biblioteki.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW