m.palkusmZapraszamy na promocję książki Marii Pałkus „O pszczołach, pszczelarzach i ich zrzeszeniach – w setną rocznicę utworzenia Powiatowego Towarzystwa Pszczelniczego w Tarnobrzegu”, która odbędzie się 20.10.2022 roku, o godzinie 17.00 w Sali odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w TarnobrzeguPublikacja opracowana została w ramach obchodzonego Roku Pszczelarzy współfinansowana jest ze środków otrzymanych od Miasta Tarnobrzega, zaś wydało ją Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pszczelarstwa Ziemi Tarnobrzeskiej „Bartnik”.

Książka składa się z dwóch części: „Z historii pszczelarstwa” oraz „Z historii pszczelarstwa tarnobrzeskiego”. Zawiera także aneks z pracami laureatów Powiatowego konkursu literackiego „Ja i pszczoły”. Celem autorki było zebranie i spopularyzowanie informacji o bogatej tradycji bartniczej i pszczelarskiej na ziemi tarnobrzeskiej, a także ukazanie sylwetek zasłużonych pszczelarzy jak Józef Chalcarz, Wojciech Rawski, Antoni Sondej, Ryszard Gryszun. Atutem książki jest bogactwo unikalnych zdjęć, na których utrwalona została stuletnia historia tarnobrzeskiego pszczelarstwa.

m.palkus zdjęcie

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW