Tarnobrzeska Szafa Pamięci

34

38

37

„…Tworzeniem ceramiki zajmujemy się od kilku lat, chociaż pierwsze próby zabawy z gliną, prymitywnego wypału w ognisku, sięgają dzieciństwa. Nie posiadamy żadnego kierunkowego wykształcenia z zakresu ceramiki. Ceramika to nasza pasja i sposób na realizację swoich pomysłów, których nigdy nam nie brakuje. Tworzymy ceramikę artystyczną oraz użytkową według własnych wzorów. Każda nasza praca jest niepowtarzalna zarówno co do formy jak i zdobnictwa. Ceramikę wykonujemy ręcznie, na kole garncarskim lub stosując metodę odlewania z użyciem masy lejnej po wstępnym wypaleniu zostają ręcznie poszkliwione i ponownie wypalone. Szeroki wachlarz naszej oferty pozwala każdemu nabywcy znaleźć coś dla siebie…”

Danuta i Jan Chmielowiec

Pracownia ceramiki artystycznej Ceramikon-art.

Wystawę można oglądać od 17 stycznia do 15 lutego 2019 roku.

galeria 142

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW