1

34

38

37

Mali artyści będą mogli uczestniczyć w zajęciach artystycznych i plastycznych, na których wykonywać będą m. in. kartki 3D, przyborniki, zawieszki na drzwi, witraże, kolaże, letnie stworki i potworki, biżuterię czy domki dla smerfów. Zapoznają się także z techniką artystyczną o tajemniczej nazwie iris folding. Miłośnicy książek będą mieli do dyspozycji zajęcia literackie, literacko-plastyczne spotkania z książką oraz głośne czytania. Wybiorą się w literacką podróż w świat Smerfów, Muminków, Rumcajsa, Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Kota w butach i wielu innych bohaterów baśni, opowiadań i książek. Dla zdobywców nowej wiedzy przewidziano zajęcia edukacyjne, podczas których zgłębią tematykę polskich ziół, tajników biblioteki czy zwierząt „co skaczą i fruwają”. Nie zabraknie także atrakcji dla wielbicieli muzyki, z myślą o których zorganizowane zostanie karaoke oraz zajęcia muzyczno-plastyczne inspirowane muzyką Vivaldiego. Z kolei lubiących wyzwania oraz „planszomaniaków” z pewnością ucieszą rebusy, kalambury, krzyżówki, quizy, zagadki, sudoku, gry planszowe, puzzle i zabawy interaktywne. Łowcy przygód będą mogli wziąć udział w trwających całe wakacje zabawach czytelniczych. Czekać na nich będzie wakacyjna walizka, którą należy wypełnić literackimi „zachęcajkami” oraz kwietny domek, który dzięki uczestnikom zabawy zakwitnie i zmieni kolory. Natomiast podróżnicy mogą przysyłać do biblioteki pocztówki z miejsc, które zwiedzają i pomóc w ten sposób stworzyć galerię wakacyjnych wspomnień z podróży. Zapowiadają się naprawdę smerfastyczne wakacje, bowiem letnie formy urozmaici, czynna przez całe wakacje, wystawa pt. „Smerfastyczna historia”, a także trwający w lipcu i sierpniu konkurs plastyczny „Smerfy w Tarnobrzegu”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Prace można składać w Bibliotece Głównej oraz w każdej filii bibliotecznej. Regulamin, karta zgłoszenia oraz szczegółowy program imprez dostępny jest poniżej.

smerfy konkurs

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW