33

34

38

37

Zarówno grupa 5-latków, jak i 6-latków z Przedszkola Bajka, które z tej okazji odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej, dowiedziały się, że drzewa i lasy są niezbędne do trwania życia na Ziemi. Z zaprezentowanej przez bibliotekarkę książki uzyskały informacje o tym, że drzewa oczyszczają powietrze, dają opał, chronią przed wiatrem i wodą, zapobiegają zmianom klimatu, ale przede wszystkim, że są źródłem pokarmu dla ludzi i zwierząt a także domem dla wielu gatunków stworzeń. Na podstawie już utrwalonej wiedzy wspólnie doszły do wniosku, że drzewa należy chronić i właściwie zachowywać się w lesie. Podczas spotkania dzieci chętnie sięgnęły również po inne publikacje o tej tematyce oraz wykonały własne, indywidualne drzewa, które mogły zabrać ze sobą i „posadzić” na przedszkolnej tablicy.

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW