Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

33

35

36

34

38

37

Jak wakacje, to lato a  lato w bibliotece, to „BiblioLato”, czyli moc atrakcji w Bibliotece Głównej oraz filiach bibliotecznych. Wśród przygotowanych form znajdą się głośne czytania, zajęcia edukacyjne, plastyczne, integracyjne, interaktywne, zabawy literackie, gry, kalambury, krzyżówki, quizy i zgadywanki. Większość spotkań będzie inspirowana literaturą dziecięcą, zarówno beletrystyczną, jak również popularno-naukową. Dzieci będą „spędzać” biblioteczny czas z „Jadzią Pętelką” i jej bratem „Stasiem Pętelką”, „Pszczółką Mają”, „Świnką Peppą”, „Myszką Miki”, „Kaczką Dziwaczką” czy „Panem Kleksem”. Postarają się dowiedzieć „Gdzie jest Wally?”, a także będą rozwiązywać zagadki z serią książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Uczestnicy spotkań, dzięki książkom oraz tabletom, laptopom oraz smartfonom, zgłębiać będą m.in. temat kosmosu, kwiatów, roślin wodnych czy owadów. Podczas karaoke każdy chętny i odważny będzie mógł spróbować swoich wokalnych możliwości a może nawet odkryć wokalny talent. Z kolei na miłośników gier planszowych czekać będzie bogaty wybór planszówek, a w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz w Oddziale muzyczno-fonograficznym Filii nr 1 – codzienne strefy gamingowe z konsolą PlayStation5, a wraz z nimi przygody ze Smerfami, bohaterami „Gwiezdnych Wojen” czy Harrym Potterem. Dodatkowo, każdy potrzebujący chwili wytchnienia odnajdzie ją w „Strefie wyciszenia”, w której będzie mógł posłuchać muzyki na pytach CD bądź też analogowych. Ponadto, pokazy bajek na przeźroczach przeniosą najmłodszych w „Krainę dawnych bajek” a tym samym do czasów, które pamiętają ich babcie.

Z pewnością, dzięki wakacyjnym spotkaniom uda się znaleźć sposób na nudę, zrobić coś razem, wspólnie coś „zmalować”, nauczyć się czegoś poprzez zabawę a także stworzyć nowe bądź dołożyć kolejne biblioteczne wspomnienia. Trwa już „BiblioLATO! Co Ty na to…?”. Przyjdź do biblioteki i baw się razem z nami.

Letnie formy urozmaici, czynna przez całe wakacje, wystawa pt. „Bolek i Lolek – poszukiwacze przygód”, a także wakacyjny konkurs plastyczny „Podróże Bolka i Lolka”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 7-10 lat. Prace można składać w Bibliotece Głównej oraz w każdej filii bibliotecznej. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępna jest na stronie Biblioteki: www.mbp.tarnobrzeg.pl w zakładce Konkursy.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW