1

34

38

37

Zapraszamy do przeglądania nowości Tarnobrzeskiej Biblioteki Cyfrowej. W ostatnim czasie dodana została literatura popularno-naukowa oraz twórczość literacka lokalnych pisarzy i poetów: poezja Doroty Kozioł i Grzegorza Kociuby, cześć publikacji Adama Wójcika-Łużyckiego oraz Bogusława Szwedo. Zachęcamy do zapoznania się, zarówno z nowościami TBC, jak również wieloma innymi ciekawymi pozycjami.

Tarnobrzeska Biblioteka Cyfrowa funkcjonuje od 2011 roku. Stanowi szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe oraz dokumentuje lokalny dorobek artystyczny, naukowy i społeczny. Jej działalność skupia się wokół gromadzenia i zachowania materiałów regionalnych. Są to między innymi czasopisma, takie jak nie wydawana już Siarka czy wydawany do dziś Tygodnik Nadwiślański. W kolekcjach tematycznych znajdują się materiały dotyczące znanych i cenionych postaci naszego regionu, takich jak Jan Słomka, Wojciech Wiącek itp. Można tam także znaleźć materiały dokumentujące ważne wydarzenia, jak np. Barbórkowa Drama Teatralna lub materiały o nieistniejących już instytucjach, jak KiZPS Siarkopol.

TBC systematycznie wzbogaca się o kolejne obiekty. Na dzień dzisiejszy TBC posiada ponad 5000 różnych materiałów (zdjęć, dokumentów, czasopism, książek).

Tarnobrzeska Biblioteka Cyfrowa dostępna jest pod linkiem http://tbc.tarnobrzeg.pl/dlibra

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW