1

34

38

37

Uczniowie klas wczesnoszkolnych dwóch tarnobrzeskich szkół podstawowych uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach z autorką książek dla dzieci Aliną Przydatek, która gościła w Bibliotece Głównej w ramach projektu „Książko ratuj! Terapeutyczna moc literatury”. Bazując na swoich książkach pt. „Kiciotopia” – jak odkryć w sobie odwagę i podejmować działania”, ”Każdy może ocalić morze” oraz ”Pszczele wesele” przeprowadziła ciekawe i pouczające warsztaty. Autorka zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy tworząc przestrzeń, w której dzieci w jednym czasie były widzem i aktorem przedstawienia. Niezwykła kreatywność, spontaniczność i elementy bajkoterapii przekazywane przy pomocy fragmentów bajek stworzyły niezapomniany klimat spotkania. Prezentowane książki, z których autorka czytała, recytowała i śpiewała najzabawniejsze fragmenty oraz zachęcała do wspólnej ich interpretacji, inspirowały dzieci do twórczego postrzegania przestrzeni stworzonej przez pisarkę.

Gałgankowe maskotki Myszka Soniulinda i Króliczka Matilda – główne bohaterki książek Aliny Przydatek, zachęcały dzieci do odkrywania swoich pasji i zainteresowań, i do tego aby nie bały się odważnie sięgać po marzenia.

Alina Przydatek pokazała, że poprzez literacki i artystyczny przekaz treści bajek  potrafi dopasować się do indywidulanych potrzeb małego widza i zachęcić do wspólnej, interesującej zabawy, przekazując wartościowe treści wychowawcze.

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW