Kronika 2017

Czytanie z Niebieskim Mikołajem

dsc 0025Na spotkanie z Niebieskim Mikołajem i  pokazową  lekcję języka angielskiego prowadzoną metodą Helen Doron, 19 i 20 grudnia, zaproszone zostały do Biblioteki Głównej  5 i 6- latki z Przedszkoli nr 2 i 5. Spotkanie okazało się wspaniałą przygodą. Przedszkolaki w zabawny i ciekawy sposób przyswoiły sobie  łatwe słówka w języku angielskim, które następnie rozpoznały w czytanej przez Niebieskiego Mikołaja bajce o Trzech Misiach i Złotowłosej.

Świąteczne spotkania głośnego czytania

img 20171218 091714Przez cały rok w bibliotekach i przedszkolach  prowadzone są spotkania głośnego czytania. Okres świąteczny to czas, kiedy szczególną uwagę zwracamy na książki związane z tradycją Bożego Narodzenia. W tym roku, w dniach 18 i 19 grudnia, Beata Mazur - kierownik Filii nr 8 odwiedziła Przedszkole nr 1 i  nr 2.

Spotkanie z Mikołajem w Filii nr 1

DSCN3934Po raz kolejny z dalekiej Laponii do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M. Marczaka  w Tarnobrzegu, 9 grudnia, przybył św. Mikołaj. Oczekiwały na niego dzieci z Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu. Wizytę Mikołaja poprzedziły przygotowane przez pracowników Filii różne gry i zabawy z wykorzystaniem ostatnio zakupionych zabawek edukacyjnych wspierających rozwój dzieci z dysfunkcją wzroku.

Literki nasze bohaterki

 

dscn01„Literki nasze bohaterki” - to temat cyklicznych spotkań, które odbywały się w Oddziale dla dzieci Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika na Osiedlu „Siarkowiec”. Przez cały rok przedszkolaki z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 4 i 15 w Tarnobrzegu poznawały literki A,B,C,G,K,M,R,S,Z.

Czytanie z Mikołajem

DSCN3816Dużo czytania, śpiewania i mnóstwo świetnej zabawy z Mikołajem, tak minął dzieciom czas, które 6 grudnia spotkały się z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Specjalnie na tę okazję przygotowano miłe niespodzianki, zgaduj zgadule, listy-rysowanki oraz wystawki książek, w których można odnaleźć cudowne mikołajowe opowieści.