1

34

38

37

Jest również współautorem gry fabularnej „Dzikie Pola" oraz scenariuszy do gier komputerowych „Wiedźmin” i „Earth 2160".  Podczas spotkania autor wyznał, że pierwsze próby literackie podjął jako 17 - letni członek Klubu Twórców, działającym przy miesięczniku ,,Nowa Fantastyka". To właśnie w ,,Nowej Fantastyce" w 1991 roku ukazało się pierwsze opowiadanie pt. ,,Czarna cytadela". Z sentymentem wspominał te czasy, gdy w Polsce trwał ogromny boom na literaturę typu fantasy, a następnie w skrócie przedstawił historię i sytuację polskiego rynku literatury tego typu. Opowiadał nie tylko o swoich książkach i fascynacjach literaturą, ale i o planach na najbliższą przyszłość. Zdradził szczegóły swojego warsztatu pisarskiego. Podkreślił, że stara się wiernie oddać rys epoki oraz ludzkie charaktery, dlatego nie stroni od brutalnych i mocnych kart historii czy kolokwializmów, których używają bohaterowie.  Aby mogły odżyć dawne obyczaje, postaci i zapomniane miejsca, autor wiele godzin spędza w bibliotekach i archiwach, analizując teksty źródłowe, m.in. pamiętniki, kroniki i akta sądowe. Przyznał również, że nie pisze już scenariuszy do gier komputerowych, a wysoki nakład jego powieści i opowiadań świadczy o niesłabnącej sympatii czytelników. Znawcy jego utworów pytali też o premierę najnowszej powieści pt. ,,Westerplatte". Wiadomo już, że będzie to wrzesień.

komuda

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW