Dnia 15 listopada 2021 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu Panie Klubowiczki rozmawiały na temat książki pt. ,,A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej. Spotkanie poprowadziła Anna Pałys.

Autorka porusza w książce banalne, zwykłe, proste, choć czasami istotne dla nas tematy, a jednocześnie demaskuje stereotypy myślenia. Czytelnik ma wrażenie, że czyta pamiętnik, kiedy znana polska piosenkarka opisuje walkę ze swoim poczuciem winy, niską samooceną, zbędnymi kilogramami czy agresją w małżeństwie. Robi to w sposób błyskotliwy, ubarwiając przy tym opisywaną historię pełną humoru metaforą. O tym, jaki świat jest ,,mały” przeczytamy w ciekawym rozdziale o ,,sześciu stopniach oddalenia” – autorka bierze pod lupę świat celebrytów nie szczędząc przy tym ironii. Panie Klubowiczki ciepło odniosły się do książki, podobał im się sposób narracji, a także komentarze i ponadczasowe prawdy, które dystansują autorkę i czytelnika do rzeczywistości.

,,A ja żem jej powiedziała" jest zbiorem bardzo osobistych felietonów, rodzajem rozmowy o wszystkim i dialogiem z nami. Dlatego dobrze się czyta. Dyskusji towarzyszyła krótka prezentacja z YouTube, przybliżająca osobę Kaśki Nosowskiej. Panie podzieliły się refleksjami płynącymi z cytatów, rozdziałów i przemyśleń, które utkwiły w pamięci.

02

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW