Walentynki, to szczególny dzień, w którym warto wyrazić miłość - również do książek.Dnia 14 lutego 2022 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu Panie Klubowiczki rozmawiały na temat książki, której przesłanie można śmiało zawrzećw stwierdzeniu, że ,,miłość jest potężnym lekarzem ciała i ducha”.

,,Wiedźmy” Ewy Cielesz, to inspirowana autentycznymi przeżyciami historia trzech kobiet. Agatę, Olgę i Amirę łączy przyjaźń, choć każda z nich jest inna i każda z nich na swój sposób boryka się z problemami życiowymi. Czytelnik ma wrażenie, że los łączy bohaterki w ,,quasi-przypadkowy” sposób. A może tak chce przeznaczenie? Agatę zdradza mąż, jest mobbingowana w pracy w szpitalu, uzależnia się od wróżki, a demoniczny wielbiciel wplątuje ją w zabójstwo. Olga decyduje się związać z bioenergoterapeutą, natomiast Amira, dziewczyna z problemami psychicznymi, odkrywa w sobie pasję i otwiera gabinet tarota. Jest też Elena - najbardziej tajemnicza kobieta w książce. I przez to fascynująca. Czy realna?

Czytelnik sam sobie musi odpowiedzieć. Panie Klubowiczki dyskutowały o tarocie, bioenergoterapii i ingerencji ezoteryki w nasze życie.Tytuł powieści Ewy Cielesz ma znaczenie metaforyczne. W dawnych wierzeniach i ludowych przekazach wiedźma była tą, która ma wiedzę – zarówno o przyrodzie i roślinach, a takżeo leczeniu ludzi. Taki portret współczesnej wiedźmy znajdziemy w książce.

Czytelnik doceni ciekawą fabułę z licznymi wątkami - w tym kryminalnym oraz kompletnie niespodziewane zwroty akcji.Nie zabraknie też pożytecznych afirmacji, które mogą uczynić nasze życie pełniejszymi bogatszym - w dosłownym znaczeniu. Przesłanie zdaje się mówić, że zawsze trzeba wierzyć w siebie i otaczającą nas dobrą energię.Panie Klubowiczki otrzymały walentynkowe niespodzianki w postaci zakładek do książek.

20220214 160907

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW