We wtorek 19 kwietnia 2022 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu tematu do dyskusji dostarczyła Paniom Klubowiczkom autobiograficzna książka pt. ,,Jestem jak motyl” Andrzeja Grabowskiego, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów. Spotkanie poprowadziła Anna Pałys.

Książka z gawędziarską swadą przenosi czytelnika do czasów dzieciństwa, młodości i dorosłego życia rozpoznawalnego artysty teatralnego, telewizyjnego, kabaretowego, który również spełnia się zawodowo jako piosenkarz, scenarzysta, reżyser, aktor dubbingowy. Książkę okraszają ciekawostki, zdjęcia i liczne anegdoty zarówno z życia prywatnego aktora, jak i z planów filmowych czy sitcomu „Świat według Kiepskich”. Niezwykłą wrażliwość skrywa nie tylko za żartami, ale też w nostalgicznej twórczości lirycznej. Andrzej Grabowski wydał cztery albumy studyjne i próbuje swoich sił w tekściarstwie, czego próbki mogły Panie Klubowiczki usłyszeć na ekranie. Jest to również świetny wokalista, który wystąpił na scenie z naszym rodzimym zespołem KSU.

Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja multimedialna, wywiązała się żywiołowa dyskusja. Każda z Pań pamięta doskonale niezapomniane kreacje Andrzeja Grabowskiego, teatralne, filmowe- zwłaszcza u Vegi i Smarzowskiego, a także jego udział w Tańcu z Gwiazdami w roli jurora. Bohater książki zdobył niewątpliwą sympatię Pań Klubowiczek.

20220419 164150

Nowości naszej biblioteki

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW