1

34

38

37

Za nami półmetek bibliotecznej Akcji Lato, która w tym roku przebiega pod hasłem „BiblioLato! Co Ty na to?”. W agendach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej powstają przepiękne prace manualne i plastyczne inspirowane przeczytanymi książkami, opowiadaniami i wierszami, ale także muzyką, naturą i wyobraźnią. Przy użyciu białego i kolorowego papieru, plasteliny, farb, kredek, mazaków, kamieni, bibuły, wełny, plastikowych butelek, rolek po papierze, patyczków, kolorowego piasku, płatków kwiatów, liści, wytłaczanek z jajek, papierowych talerzyków, ale przede wszystkim kreatywności, uczestnicy zajęć stworzyli prawdziwe cudeńka. Wśród prac znaleźć można przedstawicieli świata fauny: motyle, świnki, muchy, słonie, liski, rybki, ptaszki itp.; flory: łąki, bukiety, kwiaty, drzewa i konary oraz bohaterów bajek i bajeczek: Pszczółkę Maję, Myszkę Miki, Świnkę Peppa, Spidermana czy Bolka i Lolka. Dzieci, w trakcie bibliotecznych zajęć, wspólnie poszukują różnorodnych „sposobów na nudę” a skutecznie im w tym pomagają gry edukacyjne, strategiczne, logiczne, zręcznościowe oraz interaktywne, które oprócz tego, że pozwalają się odprężyć i zrelaksować, to są również doskonałą okazją do pracy nad różnymi umiejętnościami – refleksu, spostrzegawczości, pamięci, koordynacji ruchowej i integracji. Wspaniałym urozmaiceniem letnich atrakcji jest niewątpliwie „Letnie kino”, „Strefy gamingowe” z grami planszowymi i konsolą PS5, „Strefa wyciszenia” z muzyką i audiobookami, pokaz bajek na przeźroczach oraz karaoke, podczas którego „Śpiewać każdy może”. Za nami prawie cały miesiąc spotkań, zajęć i zabaw. Jednak przed nami jeszcze ponad miesiąc bibliotecznych rozrywek. Zapraszamy do Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz do wszystkich bibliotecznych filii. Zachęcamy także do udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym „Podróże Bolka i Lolka” trwającym do 16 sierpnia oraz odwiedzania wystawy „Bolek i Lolek – poszukiwacze przygód”.

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW