Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
14
15
18
19
21
22
24
25
26
27
28
29

33

35

36

UWAGA!

W ZWIĄZKU Z AWARIĄ LINII TELEFONICZNEJ W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ

PROSIMY KONTAKTOWAĆ SIĘ

E-MAILOWO LUB POPRZEZ NUMER TEL. 15 822-46-58

ZA UTRUDNIENIA Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD BIBLIOTEKI

                                                               PRZEPRASZAMY

34

38

37

Swoją twórczość zaprezentowała również Pani Beata Mazur, uświęcając pamięć o losach najbliższych i Pani Alicja Młynarczyk, autorka tomików ,,Myśli nasze, drogi nasze” oraz ,,Okruchy myśli i życia”, zaś za sprawą Pani Marii Maszewskiej poznałyśmy twórczość poetki związanej z Sandomierzem - Pani Stanisławy Ossowskiej. 

Autorzy opowiadali o swoich bardzo osobistych doświadczeniach, przewijających się w utworach motywach, źródłach inspiracji i przemyśleniach. Każdy wiersz jest jak klisza, na której utrwalono myśli, uczucia i niekiedy nie dające się ująć nawet w ramy słowne - emocje. Wyobraźnia twórcy jest jak teatr, a tego dnia nasz klub stał się jego widownią, za co jesteśmy wdzięczni, bo bardzo miło upłynęło nam nasze spotkanie, dostarczając wielu wzruszeń. Życzeniom poetyckiej weny towarzyszyło uroczyste wręczenie wykonanych przez moderatorkę pamiątkowych kirigami w kształcie motyla, będącego uniwersalną metaforą przemiany i ludzkiego dążenia do doskonałości.

Dalsza część spotkania poświęcona została tomikowi ,,Ararat” Louise Elisabeth Glück, amerykańskiej noblistki w dziedzinie literatury. Cykl poetycki układający się w opowieść o rodzinie mówi o trudnych i nieoczywistych relacjach. Motyw utraty towarzyszy autorce, pozwalając tym samym czytelnikowi odnaleźć się w tym bólu i zrozumieć, czym jest esencja życia. Kwintesencją zbiorku Louise Elisabeth Glück zdaje się być wiersz ,,Pierwsze wspomnienie”, w którym podkreśla, że najważniejsze jest to, że ,,kochała”. Panie Klubowiczki doceniły tę genialną puentę i szczerość przekazu, którego dopełniła autorka.

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW