1

34

38

37

Komiksy, dzięki swojej formie, zróżnicowanej tematyce oraz coraz bogatszej ofercie trafiają do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Czytają je dzieci, młodzież i osoby dorosłe a zainteresowanie nimi stale wzrasta. Nic dziwnego zatem, że coraz huczniej obchodzi się Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, który przypada na 28 sierpnia. Z tej właśnie okazji w Oddziale dla dzieci i młodzieży MBP im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu powstał kącik czytelniczy, w którym na wygodnych siedziskach można było zatopić się w komiksowej lekturze. Kolorowe przygody Smerfów, Kaczora Donalda, Sisters przyciągnęły młodszych czytelników. Z kolei starsi odbyli sentymentalną podróż do przygód Tytusa, Romka i A’tomka oraz Kajko i Kokosza. Oblegany był również biblioteczny dział z komiksami, w którym można znaleźć, zarówno komiksowe nowości, jak również mangi oraz pozycje starsze czy komiksy tzw. „klasyki”. Obchody święta komiksów połączone zostały ze zwiedzaniem wystawy „Przygody Bolka i Lolka”. Stała się ona inspiracją do wspólnego wykonania komiksu, którego motywem przewodnim była Biblioteka jako miejsce akcji wielu wspaniałych przygód.

Internetowy przewodnik po serwisach tematycznych WWW